13.ročník 2011

Lions cup poprvé ve své patnáctileté historii opouští své rodné město

Byla poslední únorová neděle roku 2011, blížila se osmá hodina večerní a v tu chvíli bylo jasné, že poprvé v historii turnaje trofej opustí Příbram a postěhuje se o šedesát kilometrů severněji do hlavního města a nutno přiznat, že zcela po zásluze se vítězem stal futsalový tým DEL 23, který ve finálovém klání udolal na penalty Tatru. Čest pořádajícímu městu zachraňoval Everlast a pro boje o konečné umístění oslabený tým Hokejek. Naopak v loňském roce stříbrné, respektive bronzoví, Halucinace a VFK a je to! ukončili svou pouť turnajem dříve než zamýšleli.

Skupina A

Již při losu se zdála zahajovací skupina tou nejslabší a prognózy se v průběhu turnaje potvrdily. Dle očekávání se na prvních dvou postupových místech umístily týmy Dirtecho a Geo, překvapením ovšem byl postup do nedělní části Mobydicksu na úkor Rum Stars a Realu Žežice.

Výsledky: Dirtecho - Geo 3:2, - Mobydicks 1:3, - Real Žežice 4:1, - Rum Stars 2:1, Geo - Mobydicks 1:0, - Real Žežice 2:1, - Rum Stars 2:1, Mobydicks - Real Žežice 1:2, - Rum Stars 4:3, Real Žežice - Rum Stars 3:3

Skupina B

Trojice pražských mužstev ovládla druhou sobotní skupinu a vyšachovala nejen pořádající tým, který byl slepencem hráčů, kteří ve valné většině s tímto oddílem neměli a do budoucna jistě mít nebudou nic společného, ale také od jara prvoligový tým České pivnice, kterému k postupu chyběly dvě vstřelené branky. Souboj o první místo překvapivě po průběhu skupiny pro sebe "urvali" tatrováci.

Výsledky: Tatra - Del 23 3:1, - Karcinogenní 3:2, - Česká Pivnice 3:1, - Lions Příbram 3:0, Del 23 - Karcinogenní 5:1, - Česká Pivnice 3:2, - Lions Příbram 6:0, Karcinogenní - Česká Pivnice 2:2, - Lions Příbram 5:0, Česká Pivnice - Lions Příbram 3:1

1. Tatra 04        4 0 0  12:4  12

2. Del 23            3 0 1  15:6  9

3. Karcinogenní 1 1 2  10:10  4

4. Česká Pivnice  1 1 2  8:9   4

5. Lions Příbram  0 0 4  1:17  0

Skupina C

Podvečerní sobotní skupina byla ochuzena o jednoho účastníka, bohužel nedorazil tým Jak v 30 a tak si zbylá mužstva zahrála o jediného nepostupového černého petra. Přesvědčivě ze skupiny postoupily Halucinace a Everlast, ale po profesorském výkonu, zranění brankáře a hrubce rozhodčího se překvapivě poroučel z turnaje Union Brdy, který tak nedostal šanci přidat další trofej do své bohaté sbírky.

Výsledky: Halucinace - Everlast 3:1, - Grants you taxi 4:2, - Union Brdy 2:2, Everlast - Grants you taxi 3:0, - Union Brdy 1:1, Grants you taxi - Union Brdy 6:2

1. Halucinace     2 1 0  9:5  7

2. AC Everlast    1 1 1  5:4  4

3. Grants you taxi 1 0 2  8:9  3

4. Union Brdy          0 2 1  5:9  2

Skupina D

Poslední základní skupina se hrála v nedělním dopoledni a hlavní favorit na postup Hokejky se rozjížděl velmi pomalu, ale skupinu nakonec vyhrál, když přehrál do té doby suverénní JS Agency, který přesvědčil o svých futsalových kvalitách a oba celky se pasovaly do role největších kandidátů na zisk trofeje. Do osmifinále je doprovodil tým VFK, ale jeho postup byl spíše prodloužením trápení, proto svých ztrát dobře rozehraných zápasů litovalo mužstvo Dejvic, které ztratilo třígolové vedení s Hokejkama, ale i souboj o třetí místo, ač se všemi účastníky svedli hráči Wizards vyrovnanou partii, tak na víc než jeden bod to nestačilo a nedělní poledne jim vystavilo stopku na turnaji.

Výsledky: Hokejky - JS Agency 3:1, - VFK 2:3, - THC Dejvice 4:3, - Wizards DDM 3:1, JS Agency - VFK 5:3, - THC Dejvice 3:1, - Wizards DDM 2:0, VFK - THC Dejvice 4:3, - Wizards DDM 5:5, THC Dejvice - Wizards DDM 1:0

1. Hokejky          3 0 1  12:8  9

2. JS Agency     3 0 1  11:7  9

3. VFK a je to!     2 1 1  15:15  7

4. THC Dejvice    1 0 3  8:11  3

5. Wizards DDM   0 1 3  6:11  1

Osmifinálová skupina E

V této skupině byli favorité předem jasně daní a svou roli splnili bez problémů, souboj o první místo potom jasně vyhrál Everlast.

Výsledky: Everlast - Tatra 4:1, - Mobydicks 5:1, Tatra - Mobydicks 4:1

1. Everlast

2. Tatra 04

3. Mobydicks

Osmifinálová skupina F

Po svých přesvědčivých výkonech v základní skupině svou úlohu jasného favorita splnil JS Agency a bez jakýchkoliv potíží postoupil z prvního místa, souboj o to druhé postupové se tedy odehrál vlastně již jako první zápas a o branku lepší bylo Grants you taxi, žraloci z Dirtecha překvapivě svou pouť turnajem skoničili již v osmifinále.

Výsledky: JS Agency - Grants you taxi 4:2, - Dirtecho Sharks 5:0, Grants you taxi - Dirtecho Sharks 2:1

1. JS Agency

2. Grants you taxi

3. Dirtecho Sharks

Osmifinálová skupina G

Tato skupina slibovala zajímavou podívanou, ale v posledním ročníku třetí VFK totálně pohořel a o postupujících bylo jasno již po dvou zápasech, souboj o vítěze vyzněl jasně pro Del 23.

Výsledky: Del 23 - Halucinace 3:0, - VFK a je to! 8:1, Halucinace - VFK a je to! 7:1

1. Del 23

2. Halucinace

3. VFK a je to!

Osmifinálová skupina H

Další favorit na prvenství přesvědčivě své osmifinále vyhrál, ale po remíze Karcinogenních s Geo určoval osud druhého postupujícícho, hráči pražského mužsta svou další účast vlastně již po průběhu utkání Hokejky- Geo odepsali, ale v posledních vteřinách zápasu rozhodli hráči Hokejek o penaltovém souboji, který vyzněl pro Karcinogenní.

Výsledky: Hokejky - Karcinogenní 2:0, - Geo 2:0, Karcinogenní - Geo 0:0, pen.2:0

1. Hokejky

2. Karcinogenní

3. Geo

Čtvrtfinále

První vyřazovací souboj nabídl reprízu ze sobotní večerní základní skupiny a i tentokrát Everlast jasně dominoval a taxíkům přibalil ještě jeden gól navíc a zaslouženě se posunul jako první do semifinále.
Druhý duel přinesl největší překvapení turnaje, Tatra také patřila k okruhu možných favoritů, ale když jim výsledky osmifinále přisoudily futsalisty JS Agency, rázem z okruhu vypadla, po vyrovnaném prvním poločase svého soupeře hráči Tatry fyzicky udolali a v závěru svůj náskok pojistili a po roce znovu postoupili do bojů o umístění.
Třetí čtvrtfinálový zápas měl být jednoznačnou záležitostí, ale Karcinogenní byli více než vyrovnaným soupeřem a Del 23 se třásl o postup, zvláště pět vteřin před koncem druhého poločasu, kdy je od prodloužení zachránila nastřelená branková konstrukce.
Posledním do kvarteta semifinalistů se stal tým Hokejek, který ve vyrovnaném souboji udolal brankou minutu před koncem loňského finalistu Halucinace a mohl se tak těšit na souboje o konečné umístění.

AC Everlast - Grants you taxi 4:0, JS Agency - Tatra 04 1:4, Del 23 - Karcinogenní 2:1, Hokejky - Halucinace 3:2

Semifinále

V prvním semifinálovém souboji tahal za kratší konec příbramský Everlast, po individuálních chybách se připravil o možnost lepšího výsledku a v závěru svou platonickou převahou marně dotahoval náskok zcela zaslouženě postupujícího Del 23.
Hokejky před zápasem s Tatrou opustili dva hráči a v součtu s nezachyceným začátkem zápasu to znamenalo marnou snahu vyrovnat se soupeři, který disponoval plnou lavičkou. Fyzicky a týmovým pojetím nemohlo mužstvo Hokejek Tatru udolat.

Everlast - Del 23 1:4, Tatra 04 - Hokejky 4:1

o 3. místo

Duel zklamaných byl v jasné režii Everlastu, který během druhého poločasu odrazil poslední vzdor unavených hráčů Hokejek, kteří dohrávali bez střídání a připsal si při své premiéře na turnaji bronzový úspěch.

AC Everlast - Hokejky 4:1

Finále

Finále v prvním poločase nabídlo taktickou bitvu, ale v druhém dějství se pokoušela obě mužstva strhnout výsledek na svou stranu, šance zůstávaly bez využití i díky oběma skvělým brankářům, když se blížil konec, tak se Delu zranil nejlepší střelec turnaje a s jeho vyhlídkami na zisk trofeje to vypadalo bledě, zvláště když následovalo pětiminutové prodloužení a dohrával bez střídání. Tatra ovšem v prodloužení zklamala a svého unaveného soupeře nedorazila, při následném penaltovém rozstřelu rozhodla třetí série, kdy brankář Delu dokázal penaltu zneškodnit a následně jeho spoluhráč rozhodl o zaslouženém vítězi dalšího dvoudenního klání.

Del 23 - Tatra 0:0 po prodl., pen. 3:2

Nejlepší hráč: Daniel Petráň (Hokejky)

Nejlepší brankář: David Sýkora (Del 23)

Nejlepší střelec: Jonáš Moc (Del 23) - 11 branek